Tītara gaļa
No tītara filejas var gatavot šašliku, cept karbonādi vai, sagrieztu gabaliņos, pievienot salātiem, plovam un citiem ēdieniem. Ja gatavo fileju, iesaku to izlīdzināt, lai tā izceptos vienādi: ietin fileju pārtikas plēvē un ar gaļas āmuriņu izlīdzini vienāda biezuma gabalos. Savukārt tītara šķiņķi vislabāk gatavot cepeškrāsnī, iepriekš iemarinētu. Man vislabāk patīk, ja tam vēl ir kauls, jo tad gaļa ir gardāka un arī vieglāk noteikt tās gatavību.
Marinādes un garšvielas tītara gaļai
Dažādas marinādes un garšvielas palīdz izcelt gaļas garšu, bet daži marinēšanas veidi ļauj gaļai kļūt sulīgākai. Ja gribi īpaši sulīgu tītara cepeti, noturi to vismaz diennakti sālsūdenī, pilnīgi nosegtu. Ūdens un sāls attiecībai jābūt 1 tējkarote sāls uz 1 litru ūdens. Vari pievienot arī dažādas garšvielas. Ja gatavo gaļu uz pannas vai cepeškrāsnī, ideāla kombinācija ir eļļa un citrona sula ar zaļumiem un ķiploku. Šašlikam vai gaļas gatavošanai uz grila vislabāk derēs ūdens vai skābpiena produktu marinādes. Tāpat marinādēm iesaku pamēģināt skābos augļus vai ogas, kam pievienots sāls un garšaugi. Tītara gaļu marinē vismaz 6–12 stundas.
Truša gaļa
Izvēloties truša gaļu slēgtā iepakojumā, jāpievērš uzmanība gaļas nokrāsai – tai jābūt gaiši rozīgi baltai – un šķidruma daudzumam iepakojumā: daudz šķidruma var norādīt, ka gaļa ir atkausēta. Ja iegādājies veselu trusi, sadali to līdzīgi kā vistu: vispirms atdali kājas, tad nogriez ribas un vēdera daļu. Muguras daļu vari atstāt vienā gabalā vai no kauliem atdalīt ārējās filejas.
Daži ieteikumi truša gaļas ēdienu pagatavošanai
- No truša ribiņām var pagatavot lielisku ragū vai buljonu.
- Gaļas gabaliņus var vienkārši cept uz pannas, kā arī izmantot dažādos sacepumos.
- Muguras daļu visu vai pa daļām var cept krāsnī, uz pannas vai sautēt.
- Truša ārējās filejas, kas ir īpaša delikatese, var baudīt, vienkārši apceptas sviestā uz pannas.