Palīdzēsim 60 bērniem ar īpašām vajadzībām piedzīvot jaukus brīžus vasaras nometnē
Dzīve ir brīnišķīga, tomēr dažkārt vēl gluži mazus cilvēciņus mums līdzās piemeklē kāda negaidīta, neārstējama slimība. Vasaras nometne bērniem, kuri slimo ar cerebrālo trieku un cukura diabētu, sniegs viņiem un viņu vecākiem nepieciešamās zināšanas, lai iemācītos sadzīvot ar savu slimību, kā arī dāvās īpašus un neaizmirstamus prieka brīžus.
Jūnijā Rimi ziedojumu kastītes ir atvērtas ziedojumiem, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu bērniem un viņu ģimenēm.
Bērnu cerebrālā trieka ir diagnoze, kuru izraisa centrālās nervu sistēmas bojājumi (dažāda rakstura galvas smadzeņu bojājumi), kas izpaužas kustību un garīgās attīstības traucējumos. Slimība ir grūti, sistemātiski un ļoti ilgstoši ārstējama, taču ir iespējams sasniegt ļoti labus rezultātus.
Rehabilitācijas programmā 45 bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – kustību traucējumiem – uzlabos savas kustību, runas un ikdienas aprūpes spējas fizioterapijas, ergoterapijas, peldēšanas un logopēda nodarbībās. Mākslas, mūzikas terapijas un psihologa nodarbībās bērni varēs labāk izprast sevi un apkārtējos, mācīties veidot labākas savstarpējās attiecības. Rehabilitācijas programmas dalībnieki kļūs patstāvīgāki, mācīsies savstarpējo komunikāciju, apgūs dažādas prasmes, kas veicinās jauniešu sociālās integrācijas procesu kopumā.
Diabēts visā pasaulē tiek uzskatīts par vienu no četrām ļaunākajām slimībām. Tā ir smaga endokrīna slimība, kuras galvenā iezīme ir organisma nespēja pašam regulēt cukura līmeni asinīs. Ja bērni, kas cieš no diabēta nesaņem pilnvērtīgu aprūpi un apmācību kā rūpēties par savu veselību, tad šī slimība atstāj neatgriezeniskas komplikācijas (redzes zudumu, nieru mazspēju, sirds un asinsvadu slimības) un pat invaliditāti vai nāvi.
16 pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kuri nesen saslimuši ar cukura diabētu, un vienam no vecākiem vai aizbildnim tiks sniegts apmācību kurss, kas iemācīs bērniem patstāvīgi rūpēties par savu veselību, izprast slimību un pareizas diētas nozīmi, kā arī pareizi noteikt katrai situācijai nepieciešamo insulīna devu.