Liene Zemīte

Sparģeļi

Padomi • 17. Marts, 2021
Sparģeļi saistās ar pavasari, kad daba mostas un parādās arvien vairāk zaļās krāsas. Tos var pagatavot daudzos dažādos veidos. Visbiežāk sparģeļus ēdu brokastīs ar omleti, olu Benedikta gaumē, vēršaci vai kā pildījumu plānajās pankūkās ar bazilika un saulē kaltētu tomātu krēmu.
 

Veikalos pieejami triju veidu sparģeļi.

  • Mazie parasti ir nopērkami iepakojumā un ir ļoti ērti lietojami salātos, jo tos var atstāt nesagrieztus, saglabājot skaisto formu.
  • Zaļos sparģeļus pirms lietošanas labāk nomizot vai noblanšēt, lai miziņa netraucē. Omletē un grilējot tos var atstāt nesagrieztus, taču salātos vajadzēs sasmalcināt.
  • Balti dzeltenos sparģeļus parasti izmanto krēmzupās. Tie ir vissīkstākie, un tos noteikti vajag pirms lietošanas nomizot.

Pagatavot sparģeļus var pavisam vienkārši – nomazgā, nomizo ļoti plānu kārtiņu un apcep sviestā, pārkaisot nedaudz sāls, vai noblanšē verdošā sālsūdenī.

Sparģeļi ļoti labi sader ar zivi – zandartu, foreli vai lasi, papildinot to ar baltvīna vai Holandes mērci. Tos var arī lieliski grilēt, lielākos vispirms noblanšējot, tad apslakot ar eļļu un pārkaisot ar garšvielām. Tikai jāatceras, ka sparģeļi ļoti ātri būs gatavi!

Man sparģeļi ļoti garšo arī tartē, kam pamatni gatavoju no siera mīklas, tad piepildu ar krēmsiera krēmu, papildinu ar lasi un sparģeļiem, pašās beigās izdekorēju ar zaļumiem un mīksti vārītu paipalu olu. Pavasarī populāra uzkoda ir sparģeļi, kas ietīti Parmas šķiņķī un pasniegti ar Holandes mērci un kraukšķīgiem sīpoliem. Pie sparģeļu ēdieniem iesaku bagātīgi lietot dīgstus, kas ēdienu padarīs veselīgu un skaistu!


Populārākie raksti