Kā izvēlēties ģimenei piemērotāko mājdzīvnieku

Izglītība • 29. Jūlijs, 2022
Rūpes par kādu dzīvu radību bērniem dod pasakainu pieredzi, taču mājdzīvnieku vajadzības atšķiras. Kā pārliecināties, ka esat gatavi ģimenes papildinājumam un izvēlaties sev piemērotāko? Padomus par šo tēmu piedāvā “Rimi bērniem” jauniešu lietu eksperts Klāvs Smildziņš.  

Atsakies no visām priekšzināšanām!

Var patikt mājdzīvnieka izskats, taču tas nenozīmē, ka tas ir piemērots tieši jūsu ģimenei. Katram dzīvniekam ir savs raksturs, tostarp vienotas iezīmes ir noteiktām suņu šķirnēm. Piemēram, Džeka Rasela terjeriem var būt nepieciešams daudz fiziskas aktivitātes un rotaļu, lai tiem nebūtu garlaicīgi, bet šicū (Shih Tzu) prasa rūpīgu kopšanu. Ja ģimenē ir bērni, ieteicams meklēt draudzīgu un par sevi pārliecinātu suni, nevis koncentrēties uz noteiktu šķirni.

Lielākā daļa cilvēku domā, ka visi mazie mājdzīvnieki ir lieliski piemēroti bērniem, taču tas tā ne vienmēr ir.

Daži, tostarp kāmji un šinšillas, ir nakts dzīvnieki. Tas nozīmē, kad bērni vēlas spēlēties, viņu mājas mīluļi laimīgi snauž un nebūs priecīgi, ja tiks traucēti.

Savukārt tādi mājdzīvnieki kā jūrascūciņas un peles ir ātri un veikli, tāpēc bērniem būs grūti ar tiem tikt galā, pārāk stipri nesaspiežot. Truši ir plēsīgi dzīvnieki un ne vienmēr izbauda, ​​ka tiek pacelti gaisā vai samīļoti.

Toties lieliski mājdzīvnieki var būt mazāk populāri kustonīši, piemēram, žurkas, jo tām patīk sociālā mijiedarbība ar cilvēkiem.

Ņem vērā savu dzīvesveidu!

Iespējams, jums ir radies priekšstats, kādu mājdzīvnieku vēlaties, taču pirms gala izvēles izdarīšanas padomājiet, kas vislabāk atbilstu jūsu mājām un dzīvesveidam.

Piemēram, ja strādājat pilnu slodzi un vēlaties suni, uzdodiet sev jautājumu, kurš par to parūpēsies dienas laikā. Vai tuvākajā apkārtnē ir pieejami suņu dienas aprūpes vai pastaigu pakalpojumi, un kādas ir izmaksas? Vai varēsiet to atļauties?

Ja vēlaties kaķi, padomājiet, vai tam būs piekļuve ārtelpām, kamēr visi ģimenes locekļi atrodas darbā vai skolā.

Iztēlojieties, kā jutīsieties, pārnākot mājās un ieraugot saskrāpētu dīvānu!

Vēl vēlams izpētīt dažādu mājdzīvnieku veidu un šķirņu izmēru, temperamentu, prasības pēc aktivitātēm, dzīves ilgumu un potenciālās veselības problēmas.

Izvērtē finansiālo situāciju

Mājdzīvnieka turēšana uzliek finansiālas saistības – no ikdienas lietām, piemēram, apdrošināšanas, pārtikas un rotaļlietām, līdz negaidītiem veterinārārsta rēķiniem.

Vienu mājdzīvnieku izmaksas var būt daži simti eiro gadā, savukārt citu – pat vairāki tūkstoši.

To noteikti vajadzētu noskaidrot, pirms jauno mīluli vest mājās.

Protams, redzot brīnišķīgu mājdzīvnieku, kurš ar ilgām skatās uz jums, ir liels kārdinājums to iegādāties. Tomēr vēlreiz padomājiet, vai tiešām esat gatavi ilgtermiņa atbildībai pret dzīvnieku! Mājdzīvnieks var nodzīvot līdz pat 20 gadiem, tāpēc impulsa pirkums kādā brīdī var izrādīties ne pārāk laba ideja.

Varbūt no patversmes?

Labas mājas izmisīgi gaida tūkstošiem klaiņojošu un pamestu mājdzīvnieku. Labdarības organizācijas, piemēram, “Labās mājas” un “Mežavairogi”, var piedāvāt atbalstu un padomus par atsevišķu mājdzīvnieku aprūpi, kā arī palīdzēt izvēlēties ģimenei piemērotāko.

Pieaudzis izglābts dzīvnieks ir lieliska izvēle, jo tā raksturs jau ir izveidojies, tāpēc jaunais saimnieks varēs būt pārliecinātāks par to, ka tas labi iederēsies viņa dzīvesveidā. Turklāt patversmju iemītnieki tiek kastrēti, mikročipēti un vakcinēti, līdz ar to izdevumi ir mazāki, nekā pērkot dzīvnieku no audzētavas.


Populārākie raksti