Radoši uzdevumi burtu apguvei. Video
Piemērotākais vecums
Nav viena noteikta vecuma, kad sākt runāt par burtiem. Jau divu gadu vecumā bērnu var iepazīstināt ar dažādiem burtiem. Vecāki var uzrakstīt bērna vārdu un pielīmēt to pie gultiņas vai atstāt viņa istabā redzamā vietā. Jo bērns kļūst lielāks, jo sarežģītākus burtu apguves uzdevumus var atvasei piedāvāt. Ja bērnu ļoti interesē burti, pie mājās esošajiem priekšmetiem var pielīmēt to nosaukumus. Šis atvasei, izmantojot redzes atmiņu, palīdzēs veiksmīgāk apgūt jaunu vārdu rakstību un burtus.
Izveido un sagaršo burtu
Tuvojoties Ziemassvētku laikam, piparkūku cepšanā varat iekļaut arī burtu mācīšanos. No mīklas veido dažādus burtus un izcep tos. Kad piparkūkas gatavas un atdzisušas, tad katrs var nogaršot sevis izvēlēto burtu un noskaidrot, kā tieši garšo un smaržo, piemēram, burts A.
Sadzirdi burtus
Ejot pastaigās, bieži varam sadzirdēt kādas skaņas. Piemēram, kad pūš stiprs vējš, tas “saka” Š. Arī putnu balsīs mēdzam dzirdēt burtus, piemēram, pūce “saka” Ū.
Mācīšanās prieks ikdienā
Vecākiem jāatceras, ka burtu apguve nenotiek vienā dienā, pat ne vienā mēnesī, tas ir ilgstošs process, kurā bērnam tiek piedāvātas dažādas rotaļas ar mācību elementiem. Dodoties uz mežu sēņot, var vērot koku zarus, kas mēdz izlikties kā C burts, bet, sēžot pludmalē, smiltīs kopā var rakstīt dažādus burtus ar kociņu un tos skaļi nosaukt. Tāpat burtus var veidot no jūras akmentiņiem, kociņiem vai mājās no pupām. Šādas rotaļas var būt ļoti jautras un izzinošas, jo bērns ar rokām aptausta katru burtu, un tas nav tikai uzzīmēts, bet arī izjusts ar pirkstiem.
Iedvesmojies! Citas idejas, kas palīdzēs bērnam apgūt burtus, kā arī rakstītprasmi