Talku laiks ir klāt! Kā talku padarīt par ģimenes saliedēšanās pasākumu
Sakopt savas mājas pagalmu, kādu parku vai ceļa malu – izvēle, kā talkot, ir katras ģimenes ziņā. Taču skaidrs ir viens – talka var kalpot ne tikai kā apkārtnes uzlabošana, bet var dot daudz citu pozitīvu emociju.
“Ir daudz labu iemeslu, lai talkošanu ieviestu kā ģimenes ikgadēju tradīciju. Viss, kas vajadzīgs, ir spēks, pacietība un labs noskaņojums, lai padarītu Latviju par skaistāku vietu!” jauniešus un citus interesentus talkot aicina Klāvs Smildziņš.
Kā pieteikt talku?
30. aprīlis būs diena, kad šogad Latvijā norisināsies Lielā talka jau 15. reizi pēc kārtas. Šajā dienā ikviens ir aicināts pieteikt savu talku un veikt lielos pavasara darbus, uzkopjot un satīrot Latviju. Savu talku vari pieteikt šeit. “Rimi” veikalos būs arī iespēja paņemt maisus talkošanai.
Kā padarīt talkošanu interesantāku?
Lielāku gandarījuma sajūtu saņemsi, ja talkosi sev svarīgā vietā. Tie varētu būt tavi lauki, vietējais parks vai tev svarīga dabas vieta. Prieks tev arī radīsies no talkošanas kopā ar citiem. Tu vari aicināt savus draugus un ģimeni un padarīt talkošanu par svētkiem. Ja ģimene un draugi nav tik atsaucīgi, tad piedalīšanās lielās organizētās talkās būs lieliska izdevība tev iepazīt jaunus cilvēkus vai pat sadraudzēties ar tiem.
Kā padarīt visu efektīvāku?
Pirms talkošanas izveido sev plānu. Tu zināsi, cik daudz gribi izdarīt, un, sekojot plānam, visu spēsi izdarīt daudz ātrāk un efektīvāk. Ja lielos pavasara darbus tu veic ģimenes lokā vai ar draugiem, būtu noderīgi pirms tam vienoties par katra veicamajiem uzdevumiem. Tas ne tikai padarīs darbu raitāku, bet arī novērsīs liekus strīdus.
Strādājot komandā, visi daudz labāk varēs ieraudzīt darba augļus, nekā tas būtu, ja visi strādātu atsevišķi.
Kāpēc pavasara talkas ir svarīgas?
Pirmām kārtām tonnām daudz atkritumu tiek savākti un arī sašķiroti, palīdzot ne tikai padarīt ainavu skaistāku, bet arī pasargāt dzīvniekus un to mājvietas. Šo atkritumu pēcāka šķirošana pavisam noteikti palīdz cīņā pret globālo sasilšanu. Taču talkām ne vienmēr jābūt tādām, kur tiek savākti atkritumi. Protams, ietekme uz dabu būs mazāka, bet, piemēram, meža vai purvāju attīrīšana, kādas vietas labiekārtošana ar soliņiem, putnu būrīšu izvietošana viennozīmīgi palīdz radīt apkārti skaistāku. Turklāt talkošana kopā ar ģimeni var derēt kā izcils saliedēšanās pasākums.
Ko darīt pēc pasākuma
Lai talka nebūtu tikai darbs un lai piesaistītu arī draugus šai nodarbei, ir vērts apdomāties, kā sevi apbalvot pēc labi padarīta darba. Pēc talkas varat ieplānot izklaides un atpūtas aktivitāti – uzspēlēt kādu spēli, doties orientēšanās izaicinājumā, uzgrilēt kādu kārumu vai sarīkot foto sesiju.
Izmantotā literatūra:
https://talkas.lv/2022/03/28/sogad-solo-talkas-maisus-bus-iespeja-sanemt-rimi-veikalos/
https://talkas.lv/2022/04/14/liela-talka-tuvojas-ka-pareizi-pieteikt-un-pievienoties-talkai/
https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/
https://jauns.lv/raksts/bizness/494869-sogad-lielas-talkas-maisus-individualie-talcinieki-vares-sanemt-rimi-veikalos