Vai kaķi maina "mēteļus" gluži kā cilvēki? Lūk, kā sezonas ietekmē jūsu mīluli!
Apmatojuma maiņa ļauj kaķiem pielāgoties mainīgajai temperatūrai un laikapstākļiem, tāpēc kažoka maiņa ir nenovēršams process. Ja laiks kļūst vēsāks, kaķi uzaudzē siltu pavilnu, kas tos pasargā no aukstuma. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem rudenī var neveidoties biezāka pavilna, jo viņi nepiedzīvo īstu aukstuma iestāšanos. Apkures sezona nodrošina siltumu, un arī dienasgaismas samazinājumu kaķi tikpat kā nejūt, jo mājās tumšajos vakaros tiek ieslēgts apgaismojums.
Līdzīga situācija ir arī pavasarī – ja ziemā kažoks nav bijis īpaši biezs, pavasarī vienkārši nav, no kā atbrīvoties.
Interesanti, ka Siāmas grupas kaķiem, piemēram, Siāmas un Tajas kaķiem, kuri dabiski ir pielāgoti dzīvei tropu apstākļos un pie mums nav piemēroti dzīvei ārā, kažoka krāsa mēdz mainīties atkarībā no apkārtējās temperatūras. Kaķiem, kas uzturas vēsākās telpās, kažoks būs ievērojami tumšāks nekā tiem, kuri dzīvo siltākās telpās.
Tuvojoties pavasarim, arī kaķa kažoks kļūst plānāks, lai nodrošinātu komfortablu temperatūru. Kaķa apmatojuma maiņu pavasarī sāk ietekmēt gaisa temperatūra un arvien ilgāka dienasgaisma.
Parasti mājdzīvnieks savu kažoku nomaina pakāpeniski – apmēram 6–8 nedēļu laikā, taču mēs, mīluļu saimnieki, mazliet varam piepalīdzēt saīsināt šo izģērbšanās laiku, regulāri izķemmējot kažoku.
Kaķu apmatojuma maiņa ir neatņemama viņu labsajūtas sastāvdaļa, kas saimniekiem jāuztver kā dabisks process. Rūpīga kopšana un izpratne par mīluļa vajadzībām palīdzēs nodrošināt viņa komfortu jebkurā gadalaikā.