Spēlēšanās ar kastaņiem un zīlēm vērtīga ne vien mazajiem, bet arī lielajiem! Idejas un speciālista komentāri
Darbošanos ar dabas materiāliem pierasts ieteikt pašiem mazākajiem – lai veicinātu sīkās motorikas attīstību, runu, pincetes tvēriena attīstību, iztēli u.c. Taču arī lielajiem bērniem un pat pieaugušajiem spēles ar dabas materiāliem ir palīdzošas – tās harmonizē un nomierina pēc saspringtiem darbiem, izvingrina pirkstus, ja bijusi ilgstoša strādāšana pie datora, kā arī uzlabo pirkstu muskuļu spēku.
Kopējie ieguvumi no darbošanās ar kastaņiem un zīlēm:
- uzlabo visas mācību funkcijas (piemēram, domāšanu, uzmanību, atmiņu, uztveri),
- attīsta sīko motoriku, arī runu,
- attīsta iztēli, domāšanu,
- ja ģimene darbojas kopā, tas stiprina attiecības,
- šie rotaļu materiāli ir viegli pieejami!
Kastaņu eži un cilvēciņi
Kastaņus itin viegli ir iespējams pārvērst par dzīvām būtnēm – uzzīmē acis un uzliec kastaņu čaulas mici, būs cilvēciņš! Uzzīmē mazas adatiņas, būs mīlīgs ezītis.
Fizioterapeite komentē: trenē sīko motoriku, pincetes tvērienu, koordinē pirkstu kustības un koordināciju, attīsta domāšanu, taktilās sajūtas un sensoriku.
Lomu spēles ar zīļukiem
Zīlēm uzzīmē sejas, ar karsto līmi pielīmē cepurītes un, lai vieglāka zīļuku kustināšana, iesprauž koka iesmiņu. Rotaļlieta gatava!
Fizioterapeite komentē: trenē sīko motoriku, pincetes tvērienu, taktilās sajūtas un sensoriku, pirkstu muskuļu spēku, loģisko domāšanu un iztēli.
Rakstīšana ar zīlēm un kastaņiem
Ja kastaņi un zīles salasīti daudz, tad no tiem var veidot dažādas formas, “zīmēt” dzīvniekus, viens otra portretus, arī veidot uzrakstus, burtus, ciparus.
Fizioterapeite komentē: trenē atslēgas tvērienu, sīko motoriku, palīdz sajust formu dažādību, veicina loģisko domāšanu, palīdz mācīties burtus, ciparus, arī formas, ja tādas ar kastaņiem un zīlēm tiek veidotas.