Trīs minūšu rīta rosme prāta spēju uzlabošanai. Video
Ideālā variantā rīta rosmi vajadzētu veikt ārā – svaigā gaisā.
“Kad ķermenis sāk mosties, ir svarīgi, lai acīs ir gaisma – ne jau no telefona ekrāna – un saņemam svaigu gaisu. Dažas minūtes fizisko aktivitāšu ārā būs ieguvums ne tik daudz fiziski, cik mentāli – kognitīvo jeb prāta spēju uzlabošanai dienas garumā,” skaidro eksperts Kārlis Birmanis. Ja ģimene, kurai darbs un mācības šobrīd notiek attālināti, ieviestu šādu rīta rituālu, enerģijas pieplūdums un produktivitāte būtu garantēta.
Ideālā variantā rīta rosmi vajadzētu veikt ārā – svaigā gaisā.
Vingrojumu izvēle
Rīta rituāls var būt arī neliela pastaiga svaigā gaisā, tomēr īpaši ieteicami ir vingrojumi, par kuriem ikdienā bieži piemirstas. “Ģimenēm dienas ritms nereti ir izveidojies tāds, ka cilvēki daudz sēž nekustoties, līdz ar to “ierūsē”. Tāpēc kustību daudzveidībai ir īpaši liela nozīme,” stāsta Kārlis Birmanis un iesaka noskatīties padomu video ar trīs minūšu rīta izlocīšanos. Tajā redzamie vingrojumi ir viegli atkārtojami, taču spēs “atmodināt” mājsēdē, iespējams, sagurušo ķermeni un garu.
Ģimenēm dienas ritms nereti ir izveidojies tāds, ka cilvēki daudz sēž nekustoties, līdz ar to “ierūsē”. Tāpēc kustību daudzveidībai ir īpaši liela nozīme
Iesildīšanās pirms sportošanas ziemā
Vingrojumu komplekss, kas skatāms video, noderēs arī tiem, kuri pasākuši sportot ārā. “Ziemā pirms došanās sportot ārā ir svarīgi, lai ķermenis ir jau iesildīts un sporta apģērbs ir ķermeņa temperatūrā. Tātad, kad saģērbjamies sporta drēbēs, istabā jāveic dažu minūšu vingrošana, taču cepuri, šalli un cimdus tās laikā nevelkam. Tāpat nedrīkst sasvīst – kolīdz jūtat, ka tūdaļ būs iesvīšana, jāskrien ārā,” iesaka Rimi Bērniem fiziskās sagatavotības eksperts Kārlis Birmanis. Viņš skaidro, ka mūsdienu “gudrie” sintētiskie sporta apģērbi ļoti labi uztur siltumu, taču, lai to uzturētu, šis siltums vispirms ir jārada.