Idejas, kā īstenot aizraujošu foto orientēšanos
Foto orientēšanās spēle ir piemērota arī, lai saliedētu viesus vai pārbaudītu, cik viņi ir vērīgi. Vai ir pamanījuši, kādas puķes zied pagalma podos? Kādi raksti rotā ugunskura vietu vai peldlietas?
“Gatavojoties dārza svētkiem, mēs ar māsu Lību sadalījām darbus: es fotografēju sarežģītāk uzminamas bildes vecākajiem bērniem un pieaugušajiem, savukārt Lība – jaunākajiem,” stāsta Klāvs Smildziņš. Viņš dalās pieredzē, ka reiz, atzīmējot viņa vārdadienu, kopā ar viesiem šādu foto spēli spēlējuši naktī. “Tas bija smieklīgi un dažiem arī bailīgi! Vecāki bija sagādājuši lukturus, ar kuru palīdzību meklējām attēlos redzamos objektus,” stāsta Klāvs.
Arī Lībai ir padoms spēles organizēšanā. “Ja pie katra objekta ir paredzēts arī atrast dāvanu, to vajag rūpīgi noslēpt. Mums reiz gadījās tā, ka bērni meklējamo atpazina nevis pēc bildes, bet tāpēc, ka ieraudzīja dāvaniņu, un tas nav tik interesanti,” teic Lība.
Kā spēlēt
1. Spēles vadītājs izvēlas piecas (var arī vairāk) vietas pagalmā, mežā, pastaigu vietā vai citur un nobildē tās tādā veidā, lai, apskatot foto, uzreiz netop skaidrs, kur tas atrodas. Var nofotografēt, piemēram, mājas sienas vai krēsla tekstūru vai nelielu puķu dobes fragmentu.
Spēli aizraujošāku var padarīt, nobildētajās vietās apslēpjot kādu “dārgumu”. Piemēram, mazākajiem spēlētājiem prieku varētu radīt ballītes tematikai atbilstoša puzle, kas sadalīta piecos maisiņos – pie katra no objektiem noslēpta viena daļa. Apslēptas var būt arī visas nepieciešamās lietas, lai, piemēram, iestādītu puķi, pagatavotu kopīgi kādu gardumu vai darītu ko citu.
2. Spēlēt var katrs atsevišķi vai komandās. Spēlētājam tiek nosūtītas bildes ar šo piecu vietu fragmentiem. Uzdevums ir pēc bildes saprast, kur atrodas šāda vieta, un turp doties, lai sameklētu kādu no apslēptajām lietām vai fiksēt vietu bildē.
3. Ja spēle norit komandās, pēdējā punktā var būt norāde, kas ar atradumiem jādara tālāk, piemēram, jāsaliek puzle, jāiestāda puķe u.c.
Spēles variācija:
Uzdevums orientēšanās dalībniekiem var būt arī dzejoļa sacerēšana. Piemēram, spēles vadītājs katrā pieturpunktā apslēpj kādu vārdu, kas komandai vai spēlētājam jāiekļauj pašsacerētā dzejolī.
Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv