Pidžamu ballīte kopā ar draugiem

Svētki • 30. Janvāris, 2020
Dažkārt bērni mājās izsludina pidžamu dienu, kad visu dienu var pavadīt mājas tērpā. Tā var būt arī jautra pēcpusdiena kopā ar draugiem, kad tiek organizēta krāsaina pidžamu ballīte ar interesantām aktivitātēm un kopā būšanu. Ieskaties Rimi Bērniem ekspertu ieteikumos, kā to labāk rīkot!

Pidžamu ballīti var izvērst kā varenu pasākumu kopā ar draugiem. Ja ir vēlēšanās, tā var pārtapt pat par dzimšanas dienas vai vārdadienas ballīti. Ja ballīte ir par godu gaviļniekam, tad pats pirmais, kas ir jāsagatavo, – neierasti ielūgumi. Ielūgums var būt, piemēram, viena čība – otra čība gaidīs notikuma vietā, kad viesis ieradīsies uz ballīti. Čībā ievieto lapiņu ar informāciju, kur un kad pidžamu ballīte notiks, kurai klāt piesien zobu birstīti. Ielūgums nodos gan nepieciešamo informāciju par ballīti, gan arī viesim ļaus sajust, ka viņš tiešām tiek gaidīts un ir domāts par katru dalībnieku.

Pidžamu ballītes atmosfēras radīšanā noteikti noderēs visi mājas spilveni, pufi, mīkstās segas, kā arī var istabā uzsliet kādu vigvamu vai pat mazu telti. Vigvamu var rotāt ar lampiņām, lai radītu attiecīgo apgaismojumu. Tad nu katrs izvēlas sev mīļāko, mīkstāko pidžamu, un ballīte var sākties.

Ballīte un kāds našķis – tās ir divas lietas, kas noteikti iet roku rokā. Izvēlējāmies galdā celt smaržīgas, gaisīgas mandeļu miltu plānās pankūkas (recepti skatīt zemāk) un mīkstas, mutē kūstošas vafeles. Par piedevām var padomāt katrs pats pēc savas gaumes un ēšanas paradumiem – svaigas ogas, vecmāmiņas gatavots ievārījums, medus vai kāds sīrups.

Pidžamu ballītei noteikti piestāvēs glāze silta piena. Pienu var liet mazās burciņās, kas rotātas ar cepumu un salmiņu.

Šādi noformēts piens gards šķitīs arī tiem, kam varbūt ikdienā nemaz tik ļoti tas nekārojas.

Ja jau ballīte, tad noteikti jāpadomā arī par kādu aktivitāti. Jautra, interesanta un reizē vienkārša būs krāsaino konfekšu/odziņu dalīšana pa krāsām. Ar salmiņu katrs dalībnieks sūc konfekti un liek attiecīgās krāsas trauciņā. Pirms to sāk darīt, var vienoties, kuras krāsas ir jāņem un cik pēc skaita. Šādi ballītes mazākie dalībnieki var mācīties krāsas, kā arī skaitīt.

Jautrs, aizrautīgs un sejas muskuļus izkustinošs noteikti būs uzdevums ar cepumu. Dalībnieki uzliek cepumu uz pieres, atliec galvu un tad, kustinot tikai sejas muskuļus, acis, degunu un muti, mēģina cepumu bez roku palīdzības iemānīt mutē. Jautri gan tiem, kas to mēģina darīt, gan tiem, kas izvēlējušies būt skatītāju rindās.

Un kur nu pidžamu ballīte bez spilvenu kaujām un uzdevumiem! Ar spilveniem var izdomāt dažādus uzdevumus – mest kādam no draugiem, dot pa apli, lai nebeidzas kustība, pārbaudīt reakciju metot un saucot vārdus, kā arī vienkārši sadalīties komandās un mest pretinieku lauciņā spilvenus, kamēr savu bāzi atbrīvo no tiem.

Kad jau jūtams nogurums, laiks būtu vakara pasakai. Pidžamu ballītē var nedaudz pamainīt vakara rituālus un pirms salda miedziņa visiem kopā noskatīties kādu animācijas filmu.

Kas to zina, kāds varbūt filmiņas laikā jau saldi iesnaudīsies un dosies uz sapņu zemi.

Skaistus un saldus sapņus!


Mandeļu plāno pankūku (bez piena) recepte
Pagatavošanas laiks: 20 min.

Nepieciešams:
1 ola
1/2 glāze mandeļu miltu
1/2 glāze kviešu miltu
2 glāzes mandeļu piena
1 tējk. cukura
Šķipsna sāls
1 ēdamk. eļļas

Gatavošana
Sakuļ olu ar cukuru, 1 glāzi mandeļu piena, miltiem, šķipsnu sāls. Kad masa vienmērīgi sakulta, pievieno atlikušo glāzi mandeļu piena un eļļu un vienmērīgi sakuļ. Mīklu atstāj uz 5 minūtēm “atpūsties”. Ja mīkla sabiezējusi (mandeļu miltu dēļ), pievieno vēl pienu vai ūdeni.
Cep uz ne ļoti karstas pannas – 3/4 no maksimālās temperatūras, ja tā ir elektriskā. Jo mandeles ātri piedeg.

Foto: Artūrs Ķipsts, “Mammamuntetiem.lv”


Populārākie raksti