Vakariņu galds valsts svētku noskaņās. Foto idejas!
Izvēlies vairākus ēdienus un dzērienus sarkanbaltsarkanās krāsās. Šoreiz galdā cēlām dzērveņu morsu, saldēto dzērveņu krēma torti, kas gatavota, iedvesmojoties no “Mans Rimi” gardēžu receptes, melleņu tartaleti, kas iegādāta “Rimi” kulinārijā, piesātināti sarkanus rudens ābolus, pašu gatavotu sāļo pīrāgu, kā arī Latviešu virtuvei tradicionālos ēdienus – sutinātus kāpostus, asinsdesu, rupjmaizi, krāsnī ceptus kartupeļus un citus gardumus.
Galda noformēšanā pieaicini bērnus, piemēram, liekot izkrāsot Latvijas kartes kontūras, ko var izmantot kā dekoru. Tāpat bērniem būs pa spēkam sakārtot sveču kompozīciju sarkanbaltsarkanās krāsās, ko svinīgāku darīs apkārt sabērti čiekuri.
Svečturi, kas gatavi dažās minūtēs, – ar dabas materiāliem pildītas, apgāztas stikla glāzes, kurām uz kātiņa pamatnes uzlikta svece. Kastaņu vietā var izmantot čiekurus, nelobītus lazdu riekstus vai valriekstus, zīles u.c.
Ideja vienkāršam dekoram – mini karodziņu virtene ar uzrakstu: “Daudz laimes”. Nepieciešami divi koka iesmiņi, plāns striķis, papīrs, pildspalva, šķēres un līme. Uz katra papīra karodziņa uzraksta vajadzīgo burtu un salīmē uz striķa.
Īsts latviešu gardums un vitamīnu karuselis ir dzērvenes. Kārto tās karoga krāsās – pa vidu dzērvenes pūdercukurā, gar malām dzērveņu sukādes, kas bērniem garšo labāk nekā svaigās ogas.
Atceries, ka salvetēm ir ne tikai praktiska, bet arī dekoratīva nozīme! Ja salvešu locīšana šķiet sarežģīta, izvēlies ko pavisam vienkāršu – sarullē un apsien ar mežģīni.
Svinīgu noskaņu telpai piešķirs ziemīgs dekors no dzijas – krāsainu pušķīšu virtene. Tās pagatavošana ir elementāra, un ir tik lieliski, ja šajā darbā iesaistās vairāki ģimenes locekļi – kopā jautrāk!