Ceļojuma aptieciņa bērnam

Veselība • 26. Jūlijs, 2018
Plāno vasarā ceļot ar bērnu? Kārtojot ceļa somas, neaizmirsti par pirmās palīdzības aptieciņu. Ko tajā ielikt un kā sagatavoties ceļojumam, stāsta “Rimi Bērniem” eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.


1. Ja bērnam ir kāda hroniska slimība vai pastāvīgi jālieto kādi medikamenti, tad pirms ceļojuma ar bērna pediatru vai ģimenes ārstu jāizrunā, kādas zāles, inhalāciju aparāti vai citas nepieciešamās lietas būtu jāņem līdzi un kādā situācijā tomēr būtu jāmeklē ārsta palīdzība, lai bērnam nerastos nopietnākas veselības komplikācijas.

2. Ja bērnam ir hroniska slimība, tikpat svarīgi pirms ceļojuma palūgt ārstam rakstisku atļauju ceļošanai, lai nebūtu starpgadījumu ceļošanas laikā. Paņem līdzi izrakstu no medicīnas kartes, izrakstu kopijas. Ja rodas kādas veselības problēmas, lai medicīnas personāls zina par bērna slimībām un var sniegt nepieciešamo palīdzību. Ja bērnam ir alerģija pret kādu medikamentu, arī tam jābūt fiksētam līdzi paņemtajos medicīnas kartes ierakstos.

Ja paredzams doties uz kādu tālāku zemi, konsultējies, vai nav nepieciešams laikus veikt kādu papildu vakcināciju.

3. Ja paredzams doties uz kādu tālāku zemi, konsultējies, vai nav nepieciešams laikus veikt kādu papildu vakcināciju. Tas, pret ko jāvakcinējas, atkarīgs no ceļojuma galamērķa un ilguma. Dažām vakcīnām nepieciešams vairāku nedēļu starplaiks.

4. Jebkurā ceļojumā – tuvākā vai tālākā – ir jāsagatavojas gadījumiem, kad bērns var gūt nobrāzumus vai sasitumus. Tāpēc aptieciņā ieliec dažādu izmēru plāksterus (var noderēt arī īpaši tulznu plāksteri, ja apavi noberž tulznu) un leikoplastu, marles saites un plāksnītes asins uzsūkšanai, vates tamponus un brūces dezinficējošu līdzekli, kas pagatavots uz ūdens bāzes un nekairina ādu. Lai brūču tīrīšana notiktu pēc iespējas sterili, noderēs vienreiz lietojamie cimdi (divi pāri).

5. Aptieciņā ieliec arī tādus instrumentus kā pinceti, kas noderēs gan ērces, gan skabargu izņemšanai, šķēres ar noapaļotiem galiem – leikoplasta un marles griešanai – un termometru, lai saslimšanas gadījumā var sekot līdzi bērna ķermeņa temperatūrai.

Aptieciņā ieliec arī tādus instrumentus kā pinceti, kas noderēs gan ērces, gan skabargu izņemšanai.

6. Traumu gadījumā – sastiepta potīte vai sasists ceļgals – sāpju remdēšanai un pietūkuma mazināšanai var izmantot atvēsinošu gelu. Paņemiet līdzi arī elastīgo saiti.

7. Aptieciņā būtu jāieliek medikamenti pret drudzi un sāpēm (paracetamols vai ibuprofēns), pret caureju, kādi probiotiķi pret vēdera uzpūšanos, kā arī antihistamīna preparāti, ko izmantot alerģijas gadījumā, un deguna pilieni.

8. Vasaras ceļojums nav iedomājams, ja aptieciņā nebūs ielikts saules aizsargkrēms (vismaz ar SPF 30). Ja nu tomēr gadās saulē apdegt, apdegumu palīdzēs dziedēt pantenolu saturošs gels. Vienmēr atceries, ka arī ceļojuma laikā medikamenti jātur bērnam nepieejamā vietā, un pirms to lietošanas izlasi, kāda ir paredzamā deva bērnam.


Populārākie raksti