Zīdaiņa vecumā
Jau zīdaiņa vecumā fiziskajām aktivitātēm ir liela nozīme bērna attīstībā. Svarīgi zināt, ka bērns jau šajā vecumā var ļoti labi pats izdomāt sev šīs aktivitātes, vien atliek nodrošināt tam atbilstošu vidi.
Kustības uz grīdas
Bērni pēc savas būtības ir ļoti kustīgi, vecākiem tikai jānodrošina atbilstoši apstākļi un vide.
Jāņem vērā, ka mazuli nevajadzētu ilgstoši atstāt šūpuļkrēslā vai citās vietās, kur viņa kustību brīvība ir ierobežota.
Vislabāk būtu mazo noguldīt uz grīdas, kur viņš pats var izdomāt dažādas aktivitātes un šādā veidā atbilstoši savam vecumam izkustēties.
Piklera grupas nodarbības
Šīs nodarbības veidotas tā, lai bērns dabiskā veidā tiktu motivēts apgūt jaunas motorās iemaņas un prasmes. Nodarbību telpā ir izvietoti dažādi tuneļi, kāpnes, slīdkalniņi, pakāpieni, un mazulis, iepazīstot šīs aktivitātes, attīsta arī savas fiziskās prasmes, stāsta “Rimi bērniem” eksperte.
Peldēšana
No 6 mēnešu vecuma mazulis var apmeklēt peldēšanas nodarbības. Tajās bērns var piedalīties vai nu kopā ar kādu no vecākiem, vai ar peldēšanas instruktoru. Baseinā mazulim ir laba iespēja darboties ar rociņām un kājiņām un kopumā pašam sevi labi izkustināt. Attīstās arī izturība, muskuļu spēks, un nostiprinās imunitāte.
Vingrošana ar fizioterapeitu
Tāpat vien, bez iemesla, parasti nenāk uz vingrošanu pie fizioterapeita. Bet, ja ir motorās attīstības aizture, šīs vingrošanas nodarbības palīdz bērnam harmoniskāk attīstīties. Šo nodarbību laikā gan trenē spēku, gan palīdz atslābināt muskuļus. Tas viss kopumā ļoti labi ietekmē bērna fizisko attīstību. Bet jāņem vērā – lai gūtu kādus uzlabojumus, bērnam arī ir jāsadarbojas ar fizioterapeitu un jāiesaistās aktivitātēs.
Masāža ar kustību elementiem
Bieži vien bērniem tiek nozīmētas arī masāžas ar kustību elementiem, un arī tās sekmē mazuļu fizisko attīstību.
Pirmsskolas vecumā
Šajā vecumā bērni ar dažādām sportiskām aktivitātēm attīsta gan savas fiziskās spējas, gan sadarbības prasmes. Muskuļu spēks, koordinācija, lokanība, līdzsvars – tās ir vien dažas no fiziskajām prasmēm, kuras bērns šajā laikā pilnveido un attīsta. Bieži vien pirmsskolas vecumā bērni tiek ievesti sportiskajā dzīvē, kur mācās strādāt un sadarboties komandā.
Futbols
Viens no populārākajiem komandas sporta veidiem bērnudārza vecuma bērniem ir futbols. Un, trenējoties futbolā, bērni ne tikai attīsta koordināciju, izturību un muskuļu spēku, bet arī spēju sadarboties ar komandas biedriem.
Dejas
Bērnudārza vecuma bērni bieži vien izvēlas dejot tautiskās dejas. Dejojot tiek uzlabota stāja, trenēts muskuļu spēks, koordinācija, pēdu pozīcija un arī pilnveidotas komunikācijas prasmes ar dejas partneri.
Braukšana ar velosipēdu
Gandrīz vienmēr bērni šajā vecumā iemācās braukt ar velosipēdu. Un tas ir liels solis viņu fizisko prasmju attīstībā. Braucot ar velosipēdu, bērns mācās noturēt līdzsvaru, kā arī trenē izturību un kāju muskuļu spēku.
Skrituļslidošana
Līdzīgi kā braucot ar velosipēdu, bērns trenē līdzsvaru, attīsta muskuļu spēku, koordināciju un stāju.
Peldēšana
Šajā vecumā peldēšana palīdz attīstīt stāju, stiprināt imunitāti, kā arī tā kopumā ir ļoti laba vispārējas fiziskās sagatavotības nodarbība, kuras laikā bērns gūst arī daudz pozitīvu emociju.
Skolas vecumā
Kad bērni kļūst lielāki, pieaug arī treniņu slodze. Šajā vecumā bērni iegūst jaunas fiziskās prasmes, kā arī nostiprina esošās. Jāpiemin, ka sports arī disciplinē un palīdz veidot raksturu. Bērni paši iemācās plānot un organizēt savu laiku, uzsver “Rimi bērniem” eksperte.
Komandas spēles
Futbols, basketbols, florbols, volejbols, hokejs ir populārākās komandas sporta spēles, kurās izvēlas trenēties skolēni. Šajos sporta veidos bērni trenē muskuļu spēku, izturību, lokanību. Tāpat arī turpina attīstīt sadarbības prasmes ar citiem komandas biedriem un paklausību trenerim. Skolēni ar katru gadu daudz labāk spēj paši organizēt savu laiku un pašdisciplīnu.
Skriešana
Skriešana ir ļoti labs aerobais treniņš, kura laikā tiek trenēts sirds muskulis. Tāpat tiek trenēta izturība, kāju muskuļu spēks, kā arī skrienot uzlabojas asinsrite un elpošana.
Lekšana ar lecamauklu
Lecot ar lecamauklu, tiek trenēti kāju un roku muskuļi, kā arī izturība, un tas vienlaikus ir arī labs aerobais treniņš.
Dejas
Skolas vecumā bērni bieži izvēlas ne tikai tautiskās, bet arī sporta dejas un mākslas vingrošanu. Tas attīsta lokanību, muskuļu spēku, stāju, izturību, kā arī spēju labāk sajust savu ķermeni.
Peldēšana
Treniņi baseinā ļoti labvēlīgi ietekmē visu ķermeni – strādā gan rokas, gan kājas, gan mugura, tāpat tas ir arī labs aerobais treniņš. Jāpiemin, ka peldot tiek labi attīstīti muguras muskuļi un plecu josla.
Jebkuras fiziskās aktivitātes ir vēlamas un vajadzīgas bērniem, taču arī jāatceras, ka jebkurš sports, kas pārslogo, rada negatīvas sekas. Tāpēc bērniem būtu vēlams fiziskās aktivitātes plānot samērīgi, lai netiek nodarīts kaitējums ķermenim un lai atliek laiks gan mācībām, gan atpūtai.