Olga Ļubina
Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte, sertificētā uztura speciāliste

Ūdens Tavam skaistumam

Veselīgam dzīvesveidam • 06. Septembris, 2020
Kad apkārt plosās vīruss un esam spiesti pavadīt laiku mājās, lai pasargātu sevi un tuviniekus, mums beidzot ir laiks ne tikai sakārtot māju, bet arī pievērst lielāku uzmanību savai garīgajai un fiziskajai pašsajūtai. Laikā, kad cilvēki ir atcerējušies, cik svarīga ir veselība, ir vērts padomāties arī par to, kā mēs varam palīdzēt savam organismam būt veselam un skaistam – gan ārēji, gan iekšēji. Iekšējais skaistums un organisma veselība ietekmē arī to, ko redzam spogulī.

Hipokrāts ir teicis: “Tu esi tas, ko tu ēd.” Pārtika, ūdens, medikamenti – viss, ko mēs ēdam un lietojam iekšķīgi, atstāj iespaidu uz organisma veselību un skaistumu, jo šie divi termini iet roku rokā – ja nav veselības, arī skaistums ātri novīst.

Viens no pamatprincipiem, kas jāievēro, lai saglabātu gan veselību, gan skaistumu, ir pietiekama šķidruma uzņemšana ikdienā. Galvenais šķidrums, kas jāuzņem ik dienu, ir ūdens. Ūdenim noteikti var pievienot arī citrona vai apelsīna šķēli, iemest piparmētras lapiņas vai svaigas vai saldētas (bez cukura) ogas, lai piešķirtu ūdenim specifiskāku, interesantāku garšu. Protams, arī citi dzērieni (sula, tēja, kafija, kompoti) ir šķidrums, taču tas ir arī citu uzturvielu avots. Piemēram, tēja un kafija satur kofeīnu, tāpēc tie veicinās organisma atūdeņošanos, savukārt sulas un limonādes ir cukura avots, līdz ar to šie dzērieni satur kalorijas un var negatīvi ietekmēt gan ķermeņa kompozīciju, gan ādas stāvokli, veicinot aknes veidošanos.

Ūdens ir vitāli svarīgs, bet nevajadzētu arī aizmirst par to, ka ūdens var būt arī par daudz. Pārmērīga ūdens uzņemšana noslogos nieru darbību, var veicināt nepietiekamu uzturvielu uzņemšanu un elektrolītu līdzsvara zudumu.

Ideālais un vislabākais šķidrums cilvēka organismam ir ūdens. Tas palīdz visam organismam strādāt pilnvērtīgi, uzlabo metabolismu un uzturvielu piegādi šūnās, tādējādi palīdzot saglabāt veselību un skaistumu. Ūdens palīdz izvadīt toksiskos metabolītus, kas veidojas mūsu organismā un kuru uzkrāšanās var negatīvi ietekmēt organisma darbību. Katram cilvēkam dienā vidēji ir jāuzņem divi litri ūdens. Protams, šis daudzums ir atkarīgs no cilvēka veselības stāvokļa, svara, fiziskās aktivitātes un ārējās vides temperatūras. Jāatceras, ka, tuvojoties vasarai un karstākam laikam, ūdens būs jādzer vairāk nekā aukstajā sezonā.

Vienkāršākais veids, kā noskaidrot, cik daudz šķidruma katram no mums būtu jāuzņem, ir reizināt savu svaru ar 30 ml. Tātad, ja svars ir 65 kilogrami, tad dienā uzņemtā šķidruma daudzumam jābūt ap 1950 ml. Lielākoties šis nepieciešamais šķidruma daudzums ir jāuzņem ar ūdeni. Ja ikdienā esat fiziski aktīvi, piemēram, skrienat ap 40–60 minūtēm dienā, papildus būtu jāuzņem vēl 500 ml ūdens.

Būsim pietiekami hidratēti, skaisti un veseli! Paliekam mājās un gaidām vasaru!


Populārākie raksti