Vārīšana katlā
Vārīšanai ir īpaši piemērot priekšējās daļas gaļa. Bieži vien tai ir stingrāki saistaudi, kam nepieciešams ilgāks pagatavošanas laiks, lai gaļa kļūtu mīksta.
Vispirms gaļu apbrūnini, lai labāk izceltu garšu. Gaļu vari arī uzreiz ielikt verdošā ūdenī (verdošā ūdenī aizveras gaļas poras). Tādā veidā arī neradīsies pelēkās putas, ko izraisa olbaltumvielas, kas izdalās no gaļas. Ja tomēr putas veidojas, notīri tās.
Gaļai jāsautējas vai jāburbuļo, nevis izteikti jāvārās. Tad temperatūra ir zemāka un gaļa zaudē mazāk šķidruma. Vislabāk, ja šķidrums tikai mazliet burbuļo. Tādā veidā nesadalīsies gaļas gabali un neizvārīsies garša.
Reizēm gadās, ka sautējums tiek pārvārīts. Garšas arvien vairāk samaisās un sautējums kļūst arvien garšīgāks. Bieži pēc pāris dienām (protams, uzglabājot ledusskapī) frikasē, to uzsildot, ir kļuvis vēl garšīgāks.
Sutināšana katlā vai krāsnī
Vispirms gaļa katlā tiek apbrūnināta, tad pievienots šķidrums, kas lēnām vārās zem vāka. Tam var izmantot gan plīti, gan krāsni. Šķidrums gaļā saglabājas un garšas kļūst intensīvākas.
No iekšējās temperatūras ir atkarīga gaļas konsistence.
Ja gaļa uzkarst un iekšējā temperatūra kļūst pārāk augsta, gaļa zaudē pārāk daudz šķidruma un kļūst sausa. Iekšējā temperatūra ir veiksmes atslēga un termometrs gaļas cepšanai – Tavs labākais palīgs.
Sāc ar to, ka gaļa iegūst istabas temperatūru. Tad būs nepieciešams mazāk laika, lai sasniegtu pareizo iekšējo temperatūru un gaļa zaudēs mazāk šķidrumu.
Lai noteiktu gaļas iekšējo temperatūru, izmanto digitālo termometru gaļas cepšanai. Ievieto to resnākajā gaļas daļā.