Sastāvdaļas
Forele
-
Forele500 g
-
Zaļie zirnīši200 g
-
Ingvers3 šķēlīte (-s)
-
Ķiploks2 daiva (-s)
-
Sālspēc garšas
-
Olīveļļacepšanai
-
Citronzālepēc garšas
-
Citronpiparipēc garšas
Piedevas
-
Puķkāposts1 gab.
-
Sīpols0.5 gab.
-
Ķiploks2 daiva (-s)
-
Sviestspēc garšas
-
Zaļumi1 sauja (-s)
-
Eļļacepšanai
Kā gatavot
Noderīgi
Šī recepte ir pielāgota 2 porcijām. Mainot porciju skaitu, arī sastāvdaļu daudzums mainās. Dažkārt mainīsies arī gatavošanas laiks.
Mans pēdējā laika atradums “Rimi” ir “Annas zivjaudzētavas” foreles fileja. Man vienmēr lielveikalā ir bijis bail pirkt svaigas zivis, bet šis produkts mani nepieviļ. Parasti izvēlos “Annas zivjaudzētavā” audzētās zivis tad, ja esmu nogurusi, nav laika un spēka gatavot, jo foreles gatavošana neprasa daudz laika.
Foreli esmu ieradusi gatavot divos veidos – cepeškrāsnī grilējot: pārkaisu foreli ar sāli, citronpipariem un grilēju, kamēr gatava. Otrs veids: apcepot uz pannas ar sāli, pipariem. Un, kad zivtiņa apcepta pusgatava, uz pannas lieku ķiploku daiviņas, pārleju ar kokosa pienu, pievienoju citronzāli, ingveru, zaļos zirnīšus un sutinu, kamēr tā gatava.
Piedevās man patīk gatavot puķkāpostu biezeni – apcep sīpolu, ķiploku, novāra puķkāpostu, visu sablendē, pievieno nedaudz sviesta un pārkaisa ar zaļumiem. Piedevās var gatavot arī risotto, sparģeļus, sviesta pupiņas, vārītus jaunos kartupelīšus u. tml. Šis ēdiens ir sātīgs un ātri pagatavojams.