7 veidi, kā skolēnam no rītiem vieglāk pamosties
Guli vismaz 8–9 stundas. Lai no rītiem varētu pamosties bez gaušanās un dienā būtu spēkpilns, prāts spētu labi darboties, nebūtu nīgruma, bērnam naktī ir labi jāizguļas. Un tas jādara ne tikai brīvdienās, bet arī darbdienās! Desmit divpadsmit gadu vecam skolēnam vajadzētu gulēt vismaz 8–9 stundas, un lieliski, ja par gulēšanas nozīmi un nepieciešamo ilgumu ir informēts arī pats bērns un varētu rēķināt līdzi. “Laiku pa laikam es parēķinu, cik stundu man sanāk gulēt, un vakaros negaidu, kad mamma un tētis mani dzīs uz gultu. Ir jāizprot, ka miegs ir vajadzīgs smadzeņu attīstībai, bērna augšanai,” skaidro Klāvs Smildziņš.
Turi modinātāju tālāk no gultas. “Telefonu, kurā uzlikts modinātājs, katru vakaru nolieku vismaz trīs soļu attālumā no gultas, lai, kad modinātājs zvana, esmu spiests no gultas izkāpt,” iesaka “Rimi Bērniem” eksperts un smejoties piebilst: “Galvenais pēc tam gultā neiekrist atpakaļ!”
Pamosties ar mīļāko mūziku. “Modinātājam kā skaņu vienmēr uzlieku kādu no savām šā brīža mīļākajām dziesmām – tad labs noskaņojums ir jau līdz ar acu atvēršanu,” stāsta Klāvs.
Atstāj atvērtus aizkarus, lai istabā iespīd gaisma. Šis padoms lieti noder, kad rīti kļūst gaišāki. “Ja istabā valda tumsa, ir sajūta – kāpēc man, nabadziņam, ir jāmostas naktī?! Vieglāk saņemties izkāpt no gultas, ja redzi, ka diena jau sākusies.” Lai vieglāk no rītiem pamosties tumšajā sezonā, uzreiz pēc modinātāja nozvanīšanas ieslēdz gaismu – ķermenim tā dod signālu: vairs nekādas gulēšanas!
Izveido rīta rituālu. Tas nozīmē katru rītu secīgi darīt vienas un tās pašas lietas. Ja šādu rituālu ievieš, ķermenim ir vieglāk pamosties, galvā neiestājas juceklis un rīts paiet mierīgi. Rituālā var iekļaut arī nelielu rīta rosmi, piemēram, 10 pietupienus vai 10 piepumpēšanās.
Nomazgā seju ar aukstu ūdeni. “Man tas palīdz! Acis uzreiz ir vaļā, un ķermenī ieplūst spirgtums,” pieredzē dalās “Rimi Bērniem” eksperts.
Padzeries ūdeni un apēd garšīgas brokastis. Kas ir tas, ko brokastīs ēd vislabprātāk? Izstāsti to vecākam, kurš parasti rūpējas par brokastīm vai produktiem ēdiena gatavošanai.
Foto: Shutterstock
01. Marts, 2018