Radoši vingrojumi ar lecamauklu bērniem

Vingrojumu ar lecamauklu ir daudz un dažādi, taču, lai bērns vingrotu ar prieku, ir svarīgi, lai tie būtu radoši, daudzveidīgi un bērna spējām atbilstoši. Rimi Bērniem kustību un stājas eksperte Jekaterina Bovtramoviča iesaka sešus vingrojumus, kas būs piemēroti bērniem.

Piedāvājam sešu dažādu vingrojumu kompleksu, kas būs piemēroti skolas vecuma bērniem. Bērniem ar iepriekšēju fizisko sagatavotību katru vingrojumu ieteicams izpildīt 10 reizes, bet bērniem, kas nav tik fiziski aktīvi, – 7 reizes.

Pirms vingrošanas vēlams sagatavot atbilstošu vietu, kur ir ērti izkustēties, kā arī ir nepieciešams paklājiņš un lecamaukla. Sākotnēji vingrojumus vislabāk veikt pieredzējuša pieaugušā uzraudzībā, kas piekoriģēs katra vingrojuma izpildes tehniku, ja nepieciešams.

Ja vingrošanas laikā jūti kādas sāpes, aizdusu vai kādas citas izpausmes, pārtrauc to darīt.

1. Pārlēcieni
Noliec lecamauklu uz zemes un pamīšus ar katru kāju veic pārlēcienus. Vingrojumu izpildi, pārlecot pamīšus ar abām kājām lecamauklai. Vingrojums iesildīs ķermeni un sagatavos to mērenai slodzei.

2. Plaukstu izvingrināšana
Paņem rokā lecamauklas rokturi un apļo plaukstas locītavu. Atkārto uzdevumu ar katru roku uz abām pusēm. Vingrojums izkustinās plaukstu locītavas un roku apakšējo daļu.

3. Iesēdieni
Novieto lecamauklu zem pēdām, ar rokām satver lecamauklas galus un pacel tos uz sāniem. Turot taisnu muguras līniju un sagriežot ķermeni uz sāniem, iesēdies līdz pussēdus stāvoklim. Pieceļoties un iztaisnojot ceļus, atgriezies sākumā stāvoklī. Veic iesēdienus pārmaiņus uz abām pusēm. Šis vingrojums nostiprinās muguru, kājas un gurnus.

4. Aukla uz rokām
Izplet rokas sānis, izstieptajā rokā turot vienu lecamauklas galu, bet otru pieturot ar otru roku pie pleca. Apļojot roku, sākot no pleca, apvij auklu ap roku un pēc tam, apļojot uz otru pusi, attin to vaļā. Vingrojums radīs prieku un ļaus izkustēties lielajai plecu locītavai.

5. Stiepšanās pie kājām
Apsēdies, novieto kājas plecu platumā vai platāk. Satver auklu un, liecoties uz priekšu un turot kājas nesaliektas, mēģini aizāķēt auklu aiz pēdas. Liecies vispirms pie vienas kājas, tad pa vidu, pēc tam pie otras kājas. Vingrojums palīdzēs izstiepties muguras muskuļiem.

6. Muguras stiprināšana
Nogulies uz vēdera, kājas turi kopā. Nedaudz atcel pieri, bet turi galvu taisni, skatienu vērs grīdā. Satver rokās salocītu lecamauklu un, saliekot rokas elkoņos, virzi to aiz galvas. Ļoti svarīgi ir kājas un gurnus turēt, piespiestus grīdai. Vingrojums stiprinās muguru un īpaši lāpstiņu daļu.

Sports

02. Oktobris, 2020


Lasi vairāk