Rimi bērniem logo

12 idejas ģimenes vasaras festivāla rīkošanai dārzā. Foto

“Mūsu ģimenes tradīcija ir reizi gadā sarīkot īstu vasaras festivālu, uz kuru ciemos ierodas radi un draugi. Šogad to darījām ceturto gadu pēc kārtas, un varam dalīties savā pieredzē,” stāsta Rimi Bērniem eksperti Klāvs un Lība Smildziņi.

1. Pasākuma kopīga plānošana. “Mūsu ģimenē ir tradīcija mazās māsas vārda dienā rīkot sporta spēles. Sporta disciplīnas, ēdienkarti un viesu sarakstu veido visa ģimene kopā,” stāsta Lība. Bērniem ir lieliskas idejas, ir vērts tajās ieklausīties!

2. Ēdienkartes sastādīšana, ņemot vērā sezonalitāti un bērnu kaprīzes. Tas ir ne vien lētāk, bet arī veselīgāk – ēdienkarti veidot no sezonālajiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Ja pasākums notiek dārzā, iesakām vārīt ugunskura zupu (ikviena zupa, kas gatavota uz ugunskura, garšo vienreizēji!). Rimi Bērniem eksperte Lība vasarā iesaka gatavot saldēdienu no sezonas augļiem un ogām: stikla traukā kārto ogas un augļus, pa virsu liec putukrējumu, kas sakults ar cukuru un kurā iejaukts saldais popkorns. “Šī saldēdiena gatavošana aizņem ļoti maz laika, toties garšo tiešām lieliski!” teic Lība Smildziņa. Tāpat galdā var celt gurķus, burkānus, kokteiļtomātiņus, plūmes un citus dārzeņus un augļus. Daudziem bērniem labāk patīk ēst svaigus dārzeņus, kas nav iejaukti salātos.



3. Svētku sajūtas radīšana dārzā. Svētku sajūta nerodas pati no sevis – tā ir jārada. Iespējams, izklausās neticami, taču svinīga noskaņa rodas arī no telpas un vietas sakoptības. “Gaidot svētkus, mēs ar manu draugu Gustavu un tēti ilgstoši pļāvām dārza zālienu, kamēr mamma apravēja māju un siltumnīcu,” pieredzē dalās Rimi Bērniem eksperts Klāvs.



4. Atpūtas vietu veidošana. Ja pasākumā plānoti daudzi viesi, ir jāpadomā par vietām un īpašām zonām, kur apsēsties, pabūt vienatnē vai nelielās kompānijās. Šādu vietu iekārtošana nav grūta, lai gan prasa ideju, laiku un zināmu piepūli. “Mēs izveidojām atpūtas vietu no siena ķīpām, pļavu puķēm un koka bluķiem. To ierīkojām ap šūpolēm,” stāsta Klāvs.



5. Ēnainu zonu ierīkošana. Karstās, saulainās dienās jo īpaši jādomā gan par savu, gan viesu labsajūtu. “Mūsu dārzā nav daudz ēnainu vietu, tāpēc tādas ierīkojām paši – novilkām striķi, tajā iekārām krāsainus palagus, bet uz zemes uzklājām paklāju un spilvenus. Vienkārši, skaisti un praktiski!” teic Lība.



6. Maksimāli daudz izmanto pieejamos resursus. Ja dārzā regulāri tiek pļauta zāle, ir vērts to izžāvēt, sagrābt un piepildīt maisus, veidojot ērtus un gaumīgus spilvenus. No siena maisiem var izveidot vēl kādu atpūtas zonu.

7. Sacīkšu gara atmodināšana. Svētkos skaistas atmiņas veidojas no tā, ja kaut kas kopīgi tiek darīts, ja notiek, piemēram, sacensības. “Viena no disciplīnām mūsu sporta spēlēs ir kliegšana. Uzvar tas, kurš skaļāk kliedzis. Kliegšanas skaļumu nevērtē žūrija, bet gan aplikācija, ko var lejupielādēt telefonā. Lai to izdarītu, var ievadīt atslēgas vārdus “sound meter” vai “decibel”,” iesaka Klāvs Smildziņš.



8. Radošās domāšanas atraisīšana. Lai sarīkotu kādas sportiskas disciplīnas, ir nepieciešams nevis finansiāls ieguldījums, bet gan radošā domāšana. Stafeti var izveidot no jebkā, kas dārzā vai pagalmā pieejams! “Piemēram, mūsu stafete noritēja uz laiku – kurš ātrāk pāries līdzsvara šūpoles un ātrāk, iekāpis maisā, aizlēks līdz noteiktam punktam,” stāsta Lība.


9. Sargā sevi! Par savu labsajūtu būtu jārūpējas pašiem viesiem, tomēr ir jauki, ja namatēvs un namamāte izrāda rūpes, sagādājot sauļošanās krēmu un odu aizsarglīdzekļus, kas stāv konkrētā, viegli pieejamā vietā.



10. Balvu fonds. Ja ir notikušas sacensības, ir tikai loģiski, ja seko apbalvošana. Ko likt balvu fondā? Tās var būt gan paštaisītas medaļas un balvas, gan iepriekš pasūtītas. “Balvu fondā mums bija gan kauss ar gravējumu “Sāras sporta spēles 2019”, gan, piemēram, mūsu laukos ievāktu tēju kastīte – tajā bija liepziedu, lavandas, piparmētru un pelašķu tējas,” stāsta Rimi Bērniem eksperti.

11. Goda pjedestāls. Te pat nav jākasa pakausi! Paskaties apkārt un izveido pjedestālu no apkārt esošajiem priekšmetiem. Vajadzēs vien lapu, kādu rakstāmo un līmlenti, lai apzīmētu pirmo, otro un trešo vietu.


12. Grezna kūka no māsas māsai.

Ir tik jauki, ja svētku kūka ir pašu cepta, un jo īpaši – ja to cepusi māsa māsai. Lība mazajai māsai uzcepa kūku pēc māsas pasūtījuma – ar zemeņu garšu un ar vienradzi virsū. Kūkas recepti skati ŠEIT.

Foto: Artūrs Ķipsts

Svētki

30. Jūlijs, 2019


Lasi vairāk