Kā organizēt mazuļa fotosesiju, lai tā izdotos. Praktiski fotogrāfa padomi
Sagatavošanās
Ne tikai mazulim, bet arī vecākiem jānoskaņojas, ka fotosesija būs pozitīvs piedzīvojums bez liekiem satraukumiem. Bērnam stāsti par tuvojošos notikumu un izklāsti notikumu gaitu. Kopā varat izvēlēties saskaņotu apģērbu, kuru vilksiet.
Vecākiem jāsaprot, ka viss process var nenoritēt pēc iepriekš izstrādāta ideālā plāna. Mazais visticamāk neklausīs mammas vai tēta norādījumiem par to, lai viņš apsēžas uz konkrētā krēsla un plati smaida. Jāatceras - fotosesija ir īsts ģimenes kopdarbs ar fotogrāfu. Tāpat visam procesam labāk plāno nevis stundu, bet divas, jo sesija var ievilkties. Vēl arī neskrien pēdējā brīdī “pa galvu, pa kaklu”, ierodies laicīgi, lai aiztaupītu liekus satraukumus.
Visbūtiskākais nosacījums ir mazuļa labsajūta, pirms fotosesijas bērnam vajadzētu izgulēties, paēst un būt ar “sausām biksēm”. Fotografēšanās dienā centies, lai mazais ir apmierināts. Līdzi pie fotogrāfa paņem bērnam ūdeni, kā arī kādu uzkodu, ja pēkšņi viņš ir izsalcis vai izslāpis.
Kopā ar bērnu izvēlaties rotaļlietas, kuras ņemsiet līdzi. Mantām jābūt pietiekami lielām, lai nepazustu studijā, kā arī tādām, kas kadrā izskatīsies labi – noskrandis lācis īsti nederēs. Piemērotas var būt lielas rotaļu automašīnas, lelles, grāmatas, kā arī kluču konstruktori.
Smaidīgs mazulis fotogrāfijās
Kad “mājas darbs” izpildīts un sagatavošanās ir veiksmīga, tad jālūko, lai fotosesijas telpās atrastu dažādas mazuļa izklaides vietas, piemēram, spilvenu kaudze, kurā iekrist.
Tāpat lieti noder arī liels grozs, kurā mazo iesēdināt un šūpināt.
Vecākiem pirms fotosesijas vajadzētu rūpīgi apdomāt, kas ir lietas, kas bērnam patīk un liek smaidīt. “Brīnumlīdzeklis”, kas vairumam mazuļu patīk, ir burbuļpūšamais.
Foto: Artūrs Martinovs
14. Decembris, 2017