Rimi bērniem logo

Spēles Līgo svētkiem. Patiks gan lieliem, gan maziem!

Līgo vakaram un Jāņu dienai piedien ne tikai savas sētas uzpošana, vainagu pīšana, lēkšana pāri ugunskuram, apdziedāšanās un bagātīga svinību galda klāšana, bet arī rotaļāšanās un spēļu spēlēšana. Lūk, dažas idejas šī gada Līgo vakara un Jāņu dienas svinēšanai ģimenes lokā.
 

Balonu spēle tveicīgam laikam

Šai spēlei vajadzēs daudz mazo balonu, kurus sapilda ar ūdeni un aizsien galu. Tad visi sastājas aplī, katrs bruņojies ar pildīto balonu spaini sev blakus, un bez brīdinājuma met cits citam pa vienam balonam. Uzvar tas, kuram labākā reakcija, tātad pratis izvairīties no mestajiem baloniem, tāpēc palicis vissausākais.

Pēc tam jāatceras salasīt visus saplīsušos balonus!

Kroketa spēle

Viena no labākajām āra spēlēm, kas patiks gan lieliem, gan maziem. Kroketa oficiālos noteikumus zināt nav obligāti, galvenais ir spēles prieks un aizrautība, kas parasti jau pēc pirmajām minūtēm piemeklē pat visatturīgākos un skeptiskākos dalībniekus. Lai spēlētu, nepieciešams kroketa komplekts, kuru var iegādāties vai sameistarot pats.

Pa visu dārzu, cik vien platība ļauj, izvieto komplektā esošos koka vārtiņus un ar koka nūjām cenšas iesist tajos bumbiņu. Spēles startu un finišu iezīmē speciāli mietiņi. Var izvēlēties vienu no diviem spēles variantiem: spēlētāji cīnās par katriem vārtiņiem, vācot punktus, vai spēlētāji sāk no viena mietiņa un cenšas pēc iespējas ātrāk izsist bumbiņu cauri 10 vārtiņiem. Vēl var sadalīties komandās vai pāros, kad divi cilvēki uz maiņām sit pa vienu bumbiņu.

Spēli var padarīt tematisku, piemēram, pie katriem garām aizsistiem vārtiņiem kā pienākumu liekot nodziedāt vai noskaitīt kādu Līgo vai Jāņu četrrindīti.

Pavērojiet, kā līksmo mazāko bērnu sejiņas, kad viņi tiek ievēlēti par bitītēm!

“Kas dārzā”

Šī rotaļa īpaši patiks mazākiem līgotājiem, taču arī pieaugušie parasti to spēlē gana aizrautīgi. Visi sastājas aplī, sadodas rokās, vidū atstājot vienu bitīti. Ejot uz apli, tiek dziedāta “Kas dārzā”

dziesma:

“Kas dārzā, kas dārzā? / Bitīt’ rožu dārziņā. / Kas dārzā, kas dārzā? / Bitīt’ rožu dārziņā.”

Piedziedājums:

“Ložņā, bitīt, / Cauri zaru zariem, / Caur zaru zariem, / Cauri lapu lapām. / Ja citu atrod, / Liec to savā vietā. / Ja citu atrod, / Liec to savā vietā.”

Piedziedājuma laikā dārziņš apstājas un paceļ augšā sadotās rokas. Tagad bitīte ložņā starp pacelto roku zariem un kādu no dārziņa iestumj vidū, bet pati iestājas viņa vietā. Pavērojiet, kā līksmo mazāko bērnu sejiņas, kad viņi tiek ievēlēti par bitītēm!

“Pēdējais pāris šķiras”

Šī būs lustīga spēle tiem, kam gribas no sirds izskrieties un, jā, arī izsmieties. Spēlētāji sastājas pāros cits aiz cita, sadevušies rokās. Tas, kuram nav pāra, nostājas priekšā kā ķērājs. Kad viņš saka:

“Pēdējais pāris šķiras!”, pāris, kas stāv pēdējais, izšķiras un katrs pa savu pusi skrien uz priekšu, lai atkal satiktos. Savukārt ķērājs cenšas noķert kādu no šī pāra. Ja ķērājam tas izdodas, viņš ar jauno pāra biedru ieņem pirmā pāra vietu, bet tas, kuru nenoķēra, kļūst par ķērāju.

Lēkšana pār Jāņu ugunskuru

Tradicionālo lēkšanu pār ugunskuru var sarīkot kā sacensības ar simboliskām balvām, piemēram, tas var būt cukurgailītis, mini Jāņu siera ritulītis vai kas cits vasaras saulgriežiem piedienīgs.

Šoreiz uzsvars netiek likts uz ugunskura augstumu (drošības dēļ), bet gan lēcēja ātrumu jeb izpildīto lēcienu skaitu minūtē. Tas, kurš ugunskuram pārlec visvairāk reižu minūtē, arī ir uzvarētājs. Lai aizrautīgajā sacensībā varētu piedalīties arī paši mazākie un tie, kas vecuma vai kādu citu iemeslu dēļ nevar droši pārlēkt lielajam ugunskuram, viņiem turpat netālu iekur mazo, no Jāņu zālēm veidoto ugunskuru.

Svētki

22. Jūnijs, 2021


Lasi vairāk