Zīmējumi ar sniegu, sacensības un citi mazi iepriecinājumi ģimenes lokā
1. Zīmējumi uz kokiem ar sniegu.
“Man tā patīk sniegs! Uzreiz gribas braukt uz laukiem. Taču arī pilsētā ziemā ir foršāk, ja ir sniegs,” savās pārdomās dalās “Rimi Bērniem” eksperte Lība Smildziņa. Viņa rosina ar sniegu uz kokiem sazīmēt sejas. “Smaidīgi koki īpaši piestāv pilsētai – garāmgājēji, paskatoties uz tādu koku, noteikti pie sevis pasmaidīs,” prāto Lība.
2. Koša sejas maska.
“Maska uz laiku ir kļuvusi par mūsu ikdienas sastāvdaļu – arī bērnudārza vecuma meitai Sārai vienmēr tā ir līdzi. Bērni novērtēja, kad reiz ar vīru pārnesām viņiem dāvanās īpašas sejas maskas,” stāsta “Rimi Bērniem” eksperte, trīs bērnu mamma Inga Akmentiņa-Smildziņa.
3. Stacionārs gleznošanas stūris.
“Mēs ar māsu gleznojam katru dienu, jo nesen esam iekārtojuši speciālu gleznošanas vietu, kas netiek noņemta,” teic Lība. Viņa skaidro, ka ir ļoti ērti, ja krāsas, otas, papīrs un molberts ir jau “kaujas gatavībā”. Mamma Inga papildina, ka beidzot ir sagādāti arī rāmji, lai labākos darbus ierāmētu – tas mākslas darbam, viņasprāt, ir kā punkts uz “i”.
4. Sportiskais izaicinājums ģimenes lokā.
“Planka (balsts, guļus uz apakšdelmiem) sacensības bija tēta ideja. Plankojām katru vakaru nedēļas garumā un tad noteicām uzvarētāju. Manuprāt, plankošana ir lieliska izvēle ģimenes sacensībām, jo, pirmkārt, planks ir ļoti vērtīgs dziļo muskuļu un arī līdzsvara trenēšanai, otrkārt, parasti tā pildīšana aizņemt ne vairāk kā dažas minūtes. Pirmajās reizēs vairums no ģimenes varēja izturēt vien līdz minūtei,” stāsta “Rimi Bērniem” eksperts Klāvs Smildziņš. Viņš iesaka, uzsākot sacensības, sarūpēt kādu nelielu balvu, ko pēc nedēļu ilgušā izaicinājuma saņems uzvarētājs.
5. Pārsteiguma dāvana savējiem.
Ziemassvētku laikā, kad noteica aizliegumu satikties ar radiem un draugiem, Smildziņu ģimene nolēma sev tuvajiem cilvēkiem nogādāt pārsteiguma dāvanas – kasti ar ziediem un nelielām dāvaniņām. “Dāvanas nolikām pie durvīm un piezvanījām. Redzot cilvēku pārsteigumu un aizkustinājumu, bērni secināja: re, kā. Izrādās, dāvināšana spēj sagādāt ne mazāku prieku kā dāvanas saņemšana pašam!” stāsta Inga. Tad nu ģimene negaidītu dāvaniņu sarūpēšanu turpina – kaimiņiem, vecvecākiem, ģimenes senioriem. Starp citu, citkārt pat neatklājot, kurš ir dāvinātājs. :)
6. Galda spēļu klasikas apgūšana.
“Mēs ar draugiem attālināti – datorā – esam aizrāvušies ar šahu. Spēlējam to arī mācību stundu starpbrīžos. Šahu mēs ar māsu Lību esam iemācījuši arī mammai, bet mamma mums – dambreti. Tad nu tagad visa ģimene spēlējam šīs galda spēļu klasikas – šahu un dambreti. Mazā māsa Sāra saka, ka vasarā draugiem rīkos dambretes čempionātu,” smaida Klāvs.
7. Ģimenes mērķu grāmata.
“Katru gadu janvārī es pierakstu katra ģimenes locekļa mērķus jaunajam gadam. Vienmēr rosinu izvēlēties tādus, ko patiesi gribētos, bet vienlaikus tie būtu arī īstenojami. Piemēram, šogad nav vērts sapņot par iemīļotā mūziķa koncerta apmeklējumu klātienē; epidemioloģiskā situācija ir tāda, kurā prognozes izteikt ir grūti,” domā Inga. Viņasprāt, mērķu izvirzīšana ļoti palīdz to sasniegšanā.
18. Janvāris, 2021