5 spēka vingrojumi rumpja muskuļu stiprināšanai

Reizēm ir situācijas, kad bērnam tiek nozīmēta vingrošana pie fizioterapeita, taču ne vienmēr uz vizīti pie šī speciālista var pierakstīties uzreiz – ir gadījumi, kad rinda valsts apmaksātā programmā ir gara un nākas gaidīt, lai saņemtu šo pakalpojumu. Tomēr speciālists iedrošina – var vingrot arī mājās, ja vien ir uzņēmība un motivācija.
 

Vizīti pie fizioterapeita var nozīmēt ģimenes ārsts, neirologs vai rehabilitologs. Rehabilitologs ir tas, kas nosaka, cik bieži un cik reižu bērnam ir nepieciešams fizioterapeita apmeklējums – reizi gadā vai biežāk. Parasti vienā nosūtījumā iekļautas 10 fizioterapeita apmeklējuma reizes, bet gada laikā bērns šo speciālistu var apmeklēt vairākas reizes, taču par katru reizi vajadzīgs jauns nosūtījums. Jāņem vērā, ka ģimenes ārsts un neirologs var izrakstīt tikai 5 fizioterapeita apmeklējuma reizes. Līdz 18 gadiem bērniem ir tiesības saņemt valsts apmaksātu rehabilitāciju. Vislabāk rehabilitācijas plānu apspriest tieši ar rehabilitologu.

Vingrojumus, kuri palīdzēs stiprināt rumpja muskulatūru bērniem, iesaka “Rimi Bērniem” speciāliste, sertificēta fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

“Visi šie vingrojumi vajadzīgi, lai trenētu rumpja muskuļus; stipri muskuļi palīdz veidot staltu stāju. Stalta stāja ietekmē fizioloģiski pareizu gaitu. Ķermenī viss ir saistīts,” vingrošanas nozīmi skaidro speciāliste.

Kad nepieciešams stiprināt muskuļus

Īpaši piedomāt par muskuļu stiprināšanas nepieciešams, ja bērnam ir diagnosticēts stājas vājums. Tā ir situācija, kad ir jau radies muskuļu disbalanss un muskuļi nav pietiekami stipri, lai noturētu ķermeni pareizā fizioloģiskā pozīcijā. Kā jau minēts, muskuļu stiprināšana nepieciešama arī, lai būtu fizioloģiski pareiza stāja, kas savukārt atbild par pareizu gaitu.

Kā izpildīt vingrojumus

  • Šie ir aktīvi, dinamiski spēka vingrojumi.
  • Atkārtojumu skaits – līdz 10.
  • Var vingrot kopā ar vecākiem, māsu vai brāli – tas var uzturēt motivāciju.

Augšējās vēdera preses stiprināšana

Poza guļus uz muguras, kājas ceļos saliektas, rokas aiz galvas. Cel ķermeni augšup, bet ne līdz pašam galam. Vingrojums palīdz nostiprināt vēdera preses augšējās daļas muskuļus.

Ritentiņš

Poza guļus uz muguras, atceltas kājas. Uz maiņām saliecot un apļojot kājas, imitē braukšanu ar riteni. Stiprina vēdera preses apakšējo daļu.

Šķērītes

Pozīcija guļus uz vēdera, kājas atceltas no grīdas. Virzi kājas sāņus – plati un ciet. Vingrojums palīdz nostiprināt dibena un kāju iztaisnotājmuskuļus.

Peldēšana

Poza guļus uz vēdera, ķermeņa augšdaļa atcelta nedaudz no grīdas, seja un deguns virzīti grīdā, kājas taisni kopā. Rokas izpilda peldēšanas kustības, ceļot tās pāri galvai un kā apļojot virzot sāņus. Vingrojums, lai nostiprinātu muguras muskuļus. Pildot to, nostiprinās muskuļi, kas atrodas gar mugurkaulu un palīdz noturēt muguru taisnā stāvoklī.

Pietupieni

Pozīcija stāvus, iztaisnota mugura, kājas nedaudz plati, ietupšanās ceļos. Vingrojumi kāju muskuļu stiprināšanai palīdz veidot pareizu gaitu un stāju. Turot taisnu muguru, tiek trenēti arī muguras muskuļi.

Veiksmi vingrošanā!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Veselība

05. Janvāris, 2022


Lasi vairāk